Okolí

Jižní Čechy, které patří k nejkrásnější krajině České republiky, nejsou jen krajem rybníků, ale i krajem historických památek. Turisticky zajímavá je i nedotčená příroda Národního parku Šumava či Novohradských hor nebo majestátní řeka Vltava na jejíchž březích se rozprostírají rozsáhlé lesy.

Prosím nepřehlédněte: ne všechny uvedené výletní cíle jsou otevřené celoročně.

Stezka korunami stromů Lipno

Lipno nad Vltavou
Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. Vrcholným zážitkem je tobogán v celkové délce 52 metrů.
WebsiteCca. 1,2 km od parku

Bobová dráha Lipno Slide Land

Lipno nad Vltavou
Na bobové dráze, která je otevřena celoročně, si každý přijde na své. Pro děti od 3 let v doprovodu rodičů, od 8 let bez doprovodu ve vlastním bobu.
WebsiteCca. 1 km od parku

Lipenské ″moře″

Lipno nad Vltavou
Lipno je pro svou velikost přezdíváno lipenské moře. Se svou délkou 42,5 km a šířkou až 10km je největší vodní plochou v České Republice.
WebsiteCca. 22 km od parku

Hrad Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou
Hrad Rožmberk, který pochází z poloviny 13. století, se původně skládal z dvou rožmberských hradů: Horního hradu a Dolního hradu.
WebsiteCca. 26 km od parku

Ceské Budejovice

Ceské Budejovice
Navštivte historické město České Budějovice. Při jeho návštěvě jistě oceníte velké náměstí, které je lemováno renesančními a barokními domy. Celému náměstí pak vévodí Samsonova kašna.
WebsiteCca. 25 km od parku