Turistika

Lipensko je rájem milovníků vodních sportů, ale také peších a cykloturistů. Desítky kilometrů stezek a rozmanitost terénu nabízí vyžití pro rekreační turisty i náročné sportovce. V půjčovně sportovního vybavení v našem resortu si můžete půjčit kola, brusle, koloběžky, dětské vozíky, elektrokola a veškeré vybavení za zvýhodněné ceny.

Krásy šumavských lesů

Šumava je proslulá díky rozlehlým lesům, kde lidé mohou objevovat přírodní krásy. Šumavský národní park spolu s Bavorský lesem tvoří jednu z největších souvisle zalesněných ploch ve střední Evropě, nazývanou někdy Zelené srdce Evropy. Lesy jsou protkané překrásnými stezkami, které vedou okolo tůní, potůčků, rašelinišť, bludných balvanů, skrytých luk, pastvin a strání a nabízí netušené romantické výhledy na jezero a okolní krajinu.

Vycházky do přírody

Jedna z nejkrásnějších stezek na Lipensku Vás zavede na ledovcové Plešné jezero. Tento výlet Vás odmění téměř vším, co může krajina v našem regionu nabídnout. Šumavský národní park připravuje také množství turistických programů pro veřejnost, jako např. pozorování zvěře, putování za skřítky lesa, nebo komentované vycházky do přírody.